Poradna

Poradna

Jak správně pečovat o terasu?

Při stavbě terasy pracujeme s 100% přírodními materiály ( hranoly, prkna). Dřevo přirozeně stárne vlivem počasí a mění časem své zbarvení. Proto Vám nabízíme údržbu Vaší terasy.

Pravidelná péče zlepší nejen vzhled Vaší podlahy, ale také ochrání dřeviny před škůdcům nebo vlivům počasí. Frekvence ošetření terasových prken je také závislá na umístění terasy, například u bazénu jsou dřeviny více namáhané než u terasy pod střechou.

Vyberte si níže jeden z našich balíčků na údržbu teras.

Tipy na prodloužení životnosti Vaší terasy

  • Dávejte pod květináče podstavec, brání zbytečnému vlhnutí povrchu podlahy.
  • Ideální čas pro údržbu je období se stálejším a slunným počasím.
  • Exotické dřeviny nevyžadují tolik péče jako ty evropské. Jsou trvanlivější a tvrdší.

Bezchlorová chemie do bazénu

Bezchlorová chemie do bazénu je vhodnou alternativou pro milovníky koupání, pro které je nepřijatelná chlorová chemie z důvodu alergických reakcí nebo citlivé pokožky, zvýšené dráždivosti očí a sliznice. Kyslíková chemie do bazénu bez chloru Sparkly POOL je špičkový systém přípravků OXI. Naše vysoce účinná bezchlorová kyslíková chemie, která je určena také do vířivky již nevyžaduje používání dalších přípravků k prevenci proti tvorbě řas. Tato bezchlorová chemie je v hodná do všech typů bazénů a pro všechny, kteří třeba jen chtějí bazén bez chloru a chlorového zápachu.

Cena kanystru 20l je cca 2.500,- Kč vč. DPH/cca na 1,5 – 2 měs., dle velikosti bazénu a délky filtrace.

Solinátor

jak funguje – nevýhody: Jak taková úprava vody funguje. Bazénová technologie (filtrace) je doplněna zařízením-solinátorem, který se skládá z elektronické části a elektrolytické části-elektrod, dostávajících impulzy z elektronické části. Dochází zde k elektrolýze soli, tzn., elektrickým proudem, který prochází do vody (do elektrod v solnizačním zařízení) se chlorid sodný rozkláda na účinnou desinfekční látku-plynný chlor, kterým je voda obohacena. Tzn. i přes různá pozitivní reklamní sdělení některých firem, v bazénu je stále přítomen chlór, včetně nežádoucích chloraminů. Tento chlór sice uživatel nemusí sám dávkovat, protože si ho zařízení samo vyrábí, ale výsledný efekt je podobný, jako byste chlór přidávali. Pro osoby citlivé nebo alergické na tuto látku, je zmíněná technologie nevhodná.

Jaké jsou nevýhody výroby chlóru pomocí solinátoru? Neustálou výrobou plynného chlóru, pomocí solinátoru, roste pH vody. Ve vodě s vysokým pH je reakce právě zmíněného chlóru snížena. Tzn. paradoxně, čím vyšší pH vody, tím nižší účinnost. Zjednodušeně řečeno, solinátor, který vyrábí dezinfekční látku, zároveň i tímto automaticky snižuje jeho účinnost. Jednoduchým testem, jak zjistit účinnost chlóru ve vodě, je jeho zápach. Čím vyšší chlórový odér, tím nižší účinnost dezinfekce. Takže, vyrábíte-li chlór solinátorem, voda se vám i přesto začne kazit, pokud budete mít vysoké pH. Navíc z vody bude cítit velmi silně chlór. A tento stav rozhodně není zdravý pro žádného koupajícího. Řešením je instalace zařízení pro automatické snižování pH. Takové zařízení by mělo být součástí každého bazénu se slanou vodou.

Další nevýhodou solinátoru je jeho nastavení, konkrétně nastavení intenzity dávkování. Vše je opět uzce spojené s hodnotou pH vody. Pokud je vysoké pH vody, musíte do bazénu dávkovat vysoké množství plynného chlóru. Koupete se potom sice ve vizuálně čisté, ale velmi silně přechlorované vodě. Taková voda působí na materiál, ze kterého je bazén vyroben. Přechlórované bazény po dvou až třech letech blednou a křehnou. Životnost trvale přechlórovaného bazénu se rapidně snižuje.

CO JE WPC / DŘEVOPLAST

je moderní ekologický kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru. Hlavní výhodou materiálu WPC je, že si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň eliminuje jeho problémy.

VÝHODY ZASTŘEŠENÍ POJÍZDNOU TERASOU

pojízdná terasa je jediné zastřešení, které navrací prostor pozemku investovaný do koupací plochy. Pojízdné terasy tak plní hned tři funkce:

  • bezpečnost
  • plnohodnotné celoročně využití prostoru nad bazénem
  • designový doplněk

ROZDÍL MEZI SKIMMER-ovým A PŘELIV-ovým BAZÉNEM

Skimmerové bazény jsou oblíbenou variantou u privátních realizací, jak v exteriéru, tak v interiéru. Filtrační skimmerový systém funguje na principu nasávaní vody do pískového filtru přes hladinový sběrač, přičemž hladina vody je snížená o několik centimetrů oproti úrovni hrany bazénu. Výhodou skimmerových bazénů je absence přelivné mřížky, která vzhledem k povětrnostním podmínkám či spadanému listí není u venkovních bazénů příliš praktická. Další předností skimmerových bazénů je kratší doba instalace, snazší údržba a menší nároky na prostor. Navíc je provoz v porovnání s přelivnou variantou tišší a pořizovací cena o něco nižší.

Přelivné bazény jsou ze zákona jedinou možností pro komerční provozy. Přelivný filtrační systém cirkuluje vodu přes hrany bazény, přičemž je zajištěn rovnoměrný a velmi efektivní sběr nečistot, který udržuje perfektní čistotu i při zvýšeném provozu. V případě soukromých bazénů je přeliv méně častou variantou, a to především z důvodu vyšší pořizovací ceny a častých venkovních realizací, u kterých se klasický přeliv příliš nedoporučuje. I přesto jsou bazény s přelivy velmi oblíbené. Půvab přelivu spočívá v souběžné výšce vody s okrajem bazénu, která vzbuzuje dojem nekončící hladiny.

VÝHODY NEREZOVÉHO BAZÉNU

Výraznou výhodou nerezových bazénů je jejich snadná údržba a téměř neomezená životnost. Za tu vděčí neustálé tvorbě neviditelné pasivní vrstvy obsahující chrom, nikl a molybden. To znamená, že i když dojde k porušení pasivní vrstvy, samostatně se obnoví také pod vodou (za přístupu kyslíku) na kovově čistém povrchu (což je velice důležité i pro bezproblémovou údržbu). Vždy je však třeba dbát na jakost použitého nerezového materiálu. Vana z nerezové oceli nepotřebuje žádný nátěr ani jinou povrchovou ochranu. Celistvý povrch bez pórů a spár dovoluje jednoduchou a levnou údržbu se zárukou maximální čistoty. Nerezový povrch a výkonný cirkulační systém zamezují výskytu mikroorganismů a řas na stěnách bazénové vany.

Napište nám

dotazník

Pokud již máte představu o Vašich požadavcích, můžete použít náš rozšířený poptávkový formulář.